انتخاب نام دامین مناسب

انتخاب نام دامین مناسب

انتخاب نام دامنه  مناسب برای وب سایت شما کار پیش پا افتاده ای نیست و یک انتخاب مناسب می تواند اثر بسیار مثبتی روی تجارت شما داشته باشد و نام نامناسب می تواند سایت شما را به گوشه ای تاریک در دنیای دیجیتال پرتاب کند.  بسیار مهم است که دامین شما به راحتی قابل جستجو باشد و یک آدرس بیاد ماندنی و چشم گیر داشته باشید.

خود را بشناسید

به خوبی درک کنید که برای چه برند و کسب و کاری می خواهید نام دامین انتخاب کنید چون نام دامنه شما می تواند معرف نوع فعالیت سایت شما باشد. البته این وابستگی خیلی مهم نیست اما می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

کلمات کلیدی

عبارات و کلماتی که در رشته فعالیت سایت شما وجود دارند را بررسی کنید و ببینید که در رابطه با خدمات شما بیشتر چه کلماتی جستجو می شوند. استفاده از این کلمات نیز نکته اجباری و خیلی مهمی نیست اما گاهی می توانید کلمات مناسبی پیدا کنید که کمک شایانی به گسترش برند شما می کند.

خیلی عمومی نباشد

با انتخاب یک نام عمومی و یا برگرفته از کلمات کلیدی اشتباه بزرگی مرتکب خواهید شد و در نتایج جستجوی آن عبارت کلیدی که بسیاری از سایت های دیگر در مطالب خود استفاده کرده اند غرق می شوید. هدف از انتخاب نام مناسب این است که مردم به راحتی به سایت شما راهنمایی شوند.

سادگی

دامنه های طولانی و بلند و keyword-friendly ممکن است با موتورهای جستجو خوب کار کنند اما با انسان ها اینطور نیستند!  مثلا دامنه orangutanhammocksandotherjunglemonkeysleepgear.com ممکن است بخوبی بیانگر فعالیت این سایت باشد اما آیا کسی حاضر است آن را تایپ کند که وارد سایت شود؟

ماندگاری در ذهن

استفاده از یک نام به یاد ماندنی می تواند به سایت شما قدرت بالایی بدهد. واقعا ارزش دارد که کمی وقت برای انتخاب یک نام دامنه بگذارید که به سادگی به خاطر سپرده شود و مشتریان شما مجبور به فکر کردن نشوند.

مکان را در نظر بگیرید

بررسی کنید که هدف جغرافیایی فعالیت شما کجاست! اگر یک رستوران دارید مناسب است که از نام شهر یا محله در دامنه استفاده کنید و افراد محلی را هدف بگیرید. اما اگر فعالیت گسترده تری دارید نام دامنه خود را به شهر خود محدود نکنید.

پسوند مناسب

امروزه صد ها پسوند قابل ثبت برای دامنه ها در دسترس است: مشاهده کلیه پسوند های دامین ، درست است که پسوند com مهمترین و عمومی ترین حالت است اما گاهی پسوند هایی مثل ir می تواند جایگزین خوبی باشد. گاهی حتی لازم است شما چند پسوند از یک دامین را برای خود کنید و با هزینه کم از ضرر بزرگ در آینده جلوگیری کنید.

دامین های مشابه

هدف این است که شما یک دامنه برای سایت خود داشته باشید، اما ممکن است بد نباشد که دامین هایی که شباهت بسیار نزدیک از نظر املاء دارند را نیز با هزینه اندک برای خود کنید و به سایت اصلی هدایت کنید. در صورت موفقیت فعالیت سایت شما ممکن است دیگران با چنین دامنه های مشابهی به سو استفاده بپردازند و سایت های موازی راه اندازی کنند.

در راه اندازی وب سایت به فاکتور های زیادی باید توجه کنید اما انتخاب نام دامین یکی از مهمترین تصمیم های شماست. شیواهاست اینجاست که در انتخاب و بررسی نام دامنه های مناسب به شما کمک برساند.

ارسال دیدگاه