آموزش فعالسازی SSL در دایرکت ادمین

شیوا هاست با استفاده از دایرکت ادمین به شما امکان استفاده از پروتوکل HTTPS را فراهم کرده است. برای راه اندازی https بر روی وبسایت های خود شما نیاز به گواهی SSL دارید که باید خریداری نمایید. البته دایرکت ادمین با همکاری Let’s Encrypt این امکان را به شما می دهد که از گواهینامه های رایگان ۳ ماهه که بصورت دائم قابل تمدید می باشند استفاده نمایید و امنیت رد و بدل اطلاعات وبسایت خود را بالاتر ببرید.

توجه نمایید برای سازمان هایی مانند نماد اعتماد الکترونیک enamad نیاز به گواهینامه SSL یکساله دارید و این مجموعه گواهینامه رایگان ۳ ماهه را قبول ندارند که امیدواریم به زودی این مورد را هم پشتیبانی نمایند.

جهت فعالسازی SSL و دریافت گواهی Let’s Encrypt در کنترل پنل هاست لینوکس شیواهاست باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا از منوی Account Manager تنظیمات Domain Setup را برای دامنه مورد نظر خود چک کنید.

در این بخش بایستی گزینه Secure SSL حتما تیک خورده باشد.

زمانی که برای دامنه ای SSL فعال می شود می تواند از فولدر public_html باز شود و یا فولدر جداگانه ای بنام private_html برای نمایش محتوای سایت انتخاب شود. حالت دوم برای مواردی استفاده می شود که قصد داشته باشید سایت شما در دو حالت http و https محتوای متفاوتی به بازدید کننده ارائه دهد. اما بطور معمول از همان public_html استفاده می شود و بصورت پیشفرض نیز روی آن تنظیم هست. در صورت تمایل به تغییر این تنظیمات در همین صفحه Domain Setup باید از گزینه private_html setup حالت مورد نظر را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد از منوی Account Manager باید گزینه SSL Certificates را انتخاب کنید و به صفحه تنظیم گواهی امنیتی SSL وارد شوید.

جهت استفاده از گواهی رایگان ۳ ماهه Let’s Encrypt که بدون نیاز به دخالت شما، در موعد مقرر و بصورت اتوماتیک تمدید خواهد شد باید درخواست صدور گواهی ثبت نمایید. ثبت این درخواست علاوه بر نام دامین شما می تواند برای پروتوکل های مختلف مثل ftp و smtp و mail و… انجام شود که در صورت نیاز می توانید موارد لازم را تیک بزنید:

پس از انتخاب تنظیمات مورد نظر و کلیک بر روی گزینه Save حدود ۳۰ ثانیه طول خواهد کشید تا با سرور Let’s Encrypt ارتباط برقرار شود و گواهی برای شما صادر گردد. کار تمام است و پروتوکل HTTPS برای دامین شما فعال شده است.

حال نوبت آن است که در اسکریپت سایت خود استفاده از HTTPS را تعریف کنید که برای هر نوع اسکریپت و وب سایتی مراحل خاص خود را دارد. این تنظیمات ممکن است نیاز به تخصص و افراد حرفه ای داشته باشد که در صورت نیاز می توانید با پشتیبانی شیواهاست تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه