بازاریابی توسط محتوا

بازاریابی توسط محتوا

امروزه بازاریابی توسط محتوا بخش مهمی از تجارت الکترونیک شده است، نویسندگان وبسایت ها بر روی استراتژی های تولید محتوا کار می کنند تا بتوانند با استفاده از قدرت آن مشتری های بیشتری جذب کنند. برای مشاغل کوچک هم فرصت بسیار خوبی فراهم شده است که بتوانند با تولید محتوای مناسب خود را مطرح نمایند.

اما سوال مهم این است که یک وب سایت کوچک با منابع محدود چگونه می تواند وارد رقابت محتوایی شود و در آن به موفقیت برسد؟

مشتریان خود را بشناسید

برای داشتن محتوای برنده ابتدا باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید! سعی نکنید برای همه افراد مطلب بنویسید! ۲ یا ۳ گروه از خریداران برتر خود را شناسایی کنید و برای تولید محتوای مناسب این گروه ها تمرکز کنید تا بهترین تاثیر را روی این گروه ها بگذارید! مثلا اگر گروه دانش آموزان دبیرستانی را هدف بگیرید ممکن است نتیجه بهتری داشته باشد!

توضیح کامل ارائه کنید

در معرفی محصول خود به همه نکات بپردازید و فقط به بیان کارآیی های معمول آن اکتفا نکنید. به عنوان مثال والدین یک نوزاد که دنبال یک تخت برای فرزند خود هستند فقط زیبایی و وسایل سرگرم کننده آن را در نگاه اول مشاهده می کنند اما شما باید در مورد امنیت و راحتی آن نیز توضیح کامل بنویسید. برای ایجاد محتوای تاثیر گذار کمی زمان بیشتر صرف کنید تا بهترین و باکیفیت ترین متن را به خواننده ارائه کنید.

استفاده از ابزار مناسب

هنگامی که شما گروه مخابین خود را مشخص کردید و مطالب قابل ارائه را با دقت انتخاب کردید نوبت تعیین روشی است که بتواند منظور شما را به بهترین شکل ممکن بیان کند. ممکن است استفاده از چند فیلم موثرتر باشد یا اینکه مخاطب شما نیاز به کاتالوگ فنی کامل داشته باشد. باید امتحان کنید، تحقیق کنید و به نتیجه برسید که چه روشی می توانید بهترین بازدهی را برای فروش شما داشته باشد.

به روز باشید

مشتری ها دوست دارند احساس کنند جدیدترین نسخه از محصول را خریداری می کنند، حتی اگر محصول شما قدیمی است با تولید محتوای جدید و انجام تست ها و بررسی های متنوع مطالب مربوط به آن را بروزرسانی نمایید تا سایت شما مانند یک وب سایت متروکه به نظر نرسد!

اذیت کننده نباشید

در سریعترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را به مشتری ارائه دهید! یک فیلم طولانی و خسته کننده از یک محصول می تواند بسیار به فروش آن ضربه بزند! به کیفیت وبسایت خود فکر کنید نه به کمیت و افزایش مطالب آن توسط محتوای بی هدف! همیشه “بیشترین” مساوی “برترین” نیست!

ارسال دیدگاه