چگونگی جذب مشتری از نسل هزاره سوم

جذب مشتری از نسل هزاره سوم

اگر برای جذب مشتریان از نسل هزاره سوم استراتژی و بودجه خاصی در نظر نگرفته اید به بازار سنتی و ما قبل تاریخ تعلق دارید. منظور از Millennials همان نسلی است که بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰ متولد شده اند و کاملا همراه با دنیای تکنولوژی رشد کرده اند و سالانه بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در بازار تکنولوژی خرج می کنند. البته بازاریابی و فروش به این نسل به سادگی مشتریان سنتی هم نیست.

رکود اقتصادی سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ تاثیر زیادی روی برداشت و نگاه این نسل در مسائل اقتصادی و زندگی روزمره داشته، به عنوان مثال این نسل دیگر به ازدواج و بچه دار شدن به شکل سنتی فکر نمی کنند و خیلی دیرتر به سمت آن می روند، تنها ۳۰% این افراد تا سال ۲۰۱۳ ازدواج کرده اند در حالی که همین آمار برای هم سن های آنها در سال ۱۹۶۰برابر ۷۷% بود، همچنین آنها داشتن مشاغل مجازی و استارآپی را به مشاغل دفتری و سنتی همراه با بازنشستگی ترجیح می دهند.

با توجه به نکات فوق خواهید فهمید که شما با یک گروه جدید سر و کار دارید و باید نقشه های مبتکرانه و خلاق برای جذب این افراد داشته باشید.

استناد به شبکه های اجتماعی

امروزه نظرات مثبت در مورد خدمات و کالاها اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده اند. نظرات موجود در شبکه های اجتماعی برای نسل هزاره سوم که Search کننده های کاملا حرفه ای هستند بسیار تاثیر گذار است و ۸۴% این افراد اعتراف می کنند که نظرات دیگران در شبکه های اجتماعی بر روی تصمیم آنها در سفارشات اثر گذار بوده. پس یکی از کارهای مهم شما این است که در صفحات ارئه خدمات و کالاها امکان نظردهی افراد را ایجاد کنید و همچنین از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و توئیتر به خوبی استفاده کنید تا برند خود را با بهترین شکل جا بیاندازید.

برای ایجاد و بدست آوردن نظرات مثبت تلاش کنید، کامنت های منفی می تواند به شدت به ضرر کسب و کار شما باشد.

پیشنهاد های وسوسه انگیز بدهید

بعد از رکود اقتصادی و سختی کسب درآمد برای این نسل، حالا این افراد دقت زیادی در خرج کردن پول می کنند. ۶۶% این افراد بودجه مشخص ماهانه دارند و حتی ۱۲% آنها برای پرداخت قبض موبایل خود به والدین شان رجوع می کنند.

با این تفاسیر چنین افرادی به شدت علاقمند به کوپن های تخفیف، حراجی ها و پیشنهادات ویژه هستند و آفرهایی با کمتر از ۳۰% تخفیف برایشان وسوسه انگیز نیست.

موبایلی شوید

در مورد نسلی که با تلفن های همراه بزرگ شده اند بر کسی پوشیده نیست که این افراد زمان زیادی را صرف کار با این دستگاه ها می کنند و بسیاری از آنها از اپلیکیشن های آفر و تخفیف در موبایل ها استفاده می کنند. جالب اینکه ۸۳% نسل موبایل با گوشی های خود به رختخواب می روند.

بنابراین شرکت شما هم باید برای موبایل ها وقت بگذارد، پس اطمینان حاصل کنید که وب سایت فروشگاهی شما بصورت ریسپانسیو برای دستگاه های موبایل طراحی شده باشد. اگر سایتی به سختی قابل خواندن و گشت گذار باشد بازدید کننده به آن باز نخواهد گشت. همچنین برنامه های تبلیغاتی در اپلیکیشن های موبایل و شبکه های اجتماعی موبایل داشته باشید.

تبلیغات در موبایل بسیار تاثیر گذار است. به عنوان مثال مشاهده تبلیغ شما پس از پیروزی در یک مرحله از بازی و شریک شدن در خوشحالی افراد برند شما را در ذهن آنها ماندگار می کند. اما تبلیغات تلویزیونی و دیگر رسانه ها چنین تاثیر شگرفی ندارند.

پیشنهاد کالا یا خدمات منحصر بفرد بدهید

نسل هزاره سوم بسیار زرنگتر، تحصیلکرده تر و عاقل تر از نسل های سنتی می باشد، استایل زندگی متفاوتی دارند و خانواده های آنها نیز شرایط خاصی از نظر اختلاف سلیقه را تجربه می کنند. در تبلیغات خود از تصاویر مربوط به این نسل استفاده کنید، کالاهایی سازگار با این افراد پیشنهاد دهید و مانند آنها نامحدود تفکر کنید.

حامی و اسپانسر باشید

برای نسل جدید مسئولیت اجتماعی و حضور در جامعه یک نوع تعهد است، پس برای برندهایی که فعالیت های اجتماعی دارند ارزش خاصی قائل می شوند. شما نیز تلاش کنید در کارهای خیر و برگزاری مراسم مختلف حضور اسپانسری داشته باشید تا این افراد نیز از شما حمایت کنند.

هرجا که هستند شما هم باشید

اگر آنها به سمت شما نمی آیند شما به طرف آنها بروید! مطابق آمارها ۸۵% این افراد خریدهای خود را پس از مشاهده در شبکه های اجتماعی انجام داده اند پس لازم است که این شبکه های اجتماعی را بشناسید و در آنها فعالیت کنید. ۵ شبکه برتر عبارتند از:

  • یوتیوب ۶۴%
  • فیسبوک ۵۱%
  • اینستاگرام ۴۵%
  • اسنپ چت ۴۲%
  • توئیتر ۲۸%

همچنین باید بدانید که تبلیغات ویدئویی اثر بیشتری روی این گروه سنی دارد.

لازم نیست انیشتین بازاریابی باشید تا اهمیت شناخت مخاطبین و چگونگی ارتباط با آنها را متوجه شوید، هر نسلی استایل زندگی و خصوصیات یکتای خود را دارد. نسل هزاره سوم، نسل تکنولوژی است! برای جذب آنها باید طبق علایق آنها خود را معرفی کنید.

ارسال دیدگاه