۵ المان مهم در طراحی صفحه یک محصول

5 المان مهم در طراحی صفحه یک محصول

صفحات معرفی محصول در یک سایت مانند خون در رگهای آن سایت می باشند، طراحی و چگونگی نمایش و معرفی یک محصول از مهمترین اقدامات شما برای تبدیل بازدید کننده ها با خریدار می باشد. همچنین به شما کمک می کند رنک مناسب در موتورهای جستجو پیدا کنید. در طراحی یک صفحه معرفی محصول باید نکاتی را با دقت رعایت کنید که برخی از آنها به شرح زیر می باشند:

نام محصول

عنوان محصول و تصاویر مربوط به آن اولین مواردی هستند که چشم های یک بازدید کننده در سایت شما Scan می کند. همچنین نام محصول به مشتری کمک می کند که در جستجوها به راحتی آن را پیدا کند. بنابراین قبل از انتخاب عنوان محصول کمی صبر کنید و به یک نکته بیاندیشید: اینکه مشتری ها برای چنین کالایی چه کلماتی را در موتورهای جستجو تایپ می کنند.

نام محصول یک کلمه کلیدی خیلی مهم و پرقدرت برای سایت شما می باشد و توسط این کلمات باید رتبه مناسب در جستجوها پیدا کنید. اما گاهی ممکن است شما بخواهید از نام های منحصر بفرد و خلاقانه برای محصولات خود استفاده کنید! مشکلی نیست اما توجه داشته باشید که کلمات کلیدی مناسب را بطور حرفه ای در توضیحات محصول بکار ببرید.

تصاویر محصول

خیلی ساده است! تصاویر با سایز بزرگ و با کیفیت خوب به فروش بیشتر کمک می کنند. اما در کنار کیفیت باید به کمیت هم بیاندیشید. تصاویر بیشتر از محصول تفسیر واضحتری به مشتری ارائه می کند و روی تصمیم آنها اثر مثبت دارد. تصاویر شما به بسیاری از سوالات مشتریان پاسخ می دهند و بصورت شفاف شک و شبهه را رفع می کنند.

توضیحات محصول

این محصول چه احساسی در خریدار ایجاد می کند؟ سایز آن چقدر است؟ کاربرد آن ساده است؟ از چه جنسی ساخته شده است؟ تمام دانسته های خود را به مشتری ها ارائه کنید. یک تفسیر خوب از محصول باید کلیه سوالات بازدید کننده ها را پاسخ دهد و آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر روانه سایت های دیگر نکند.

همیشه متن های اختصاصی خود را بنویسید و توضیحات سازنده کالا را کپی نکنید، بدین صورت توانایی و فلسفه تجارت خود را به مشتری بیان کنید. حتی اگر مطالب بسیار زیادی در مورد یک محصول دارید آنها را در چند Tab دسته بندی شده به خواننده ارائه کنید. از ارائه ویدئو در مورد محصول تا حد امکان استفاده کنید.

موجودی محصول

باعث اتلاف وقت مشتریان خود نشوید. در همان نگاه اول به بازدیدکننده نشان دهید که آیا کالای مورد نظرش را موجود دارید یا به اتمام رسیده است و چه موقع ممکن است دوباره موجود شود. همچنین در مورد زمان و نحوه تحویل کالای خریداری شده به صورت شفاف اطلاع رسانی کنید.

قیمت محصول

برای خریداران آنلاین قیمت یک معیار مهم است. بد نیست قیمت ارائه شده توسط رقبای خود را نیز بررسی کنید. باید بتوانید مشتری را راضی به خرید از سایت خود نمایید، حتی باید بر روی هزینه حمل و تحویل کالا بصورت رقابتی مانور دهید. بنظر ما قیمت نهایی محصول را در همان نگاه اول نمایش دهید. افزودن قیمت کالا برای مالیات و حمل و نقل و … در مراحل مختلف خرید می تواند قاتل سایت شما شود.

با بررسی یک فروشگاه موفق مانند دیجی کالا به اهمیت نکات فوق پی خواهید برد و همچنین موارد دیگری را مشاهده خواهید کرد که خالی از لطف نیست.

ارسال دیدگاه