۵ نکته برندینگ کسب و کار آنلاین

نکته های برندینگ

امروزه داشتن یک برند ثابت و پایدار و خوب طراحی شده لازمه حضور در دنیای تجارت است، چه شما یک شرکت چند ملیتی باشید و چه شما یک شخص free lancer باشید برند باعث ارزش پیدا کردن کار شما می شود. حتی کسب و کار های کوچک با بودجه های پایین باید بر روی داشتن برندی که رابطه آنها با مخاطب را حفظ کند تمرکز داشته باشند و خود را بهترین در رشته کاری خود معرفی کنند.

همانطور که Forbes تعریف می کند:

ساده بگیرید، برند شما همان چیزی است که هر مخاطبی با شنیدن نام آن در ذهن خود تصور می کند. برند به شما کمک می کند در ایدئولوژی و سبک کار خود پایدار بمانید.

امروزه با توجه به گستردگی اینترنت داشتن برند معتبر بسیار اهمیت دارد چرا که مردم عادت کرده اند قبل از هر تصمیمی یک بررسی در فضای مجازی داشته باشند. اما پیش از برند شدن ابتدا باید خود و توانایی ها و اهداف خود را بشناسید. در این مطلب پنج نکته مهم را به شما توضیح می دهیم که بتوانید رد پای خود را در دنیای تجارت باقی بگذارید تا مشتریان به دنبال شما بیایند.

استراتژی خود را مشخص کنید

استراتژی شما باید شامل سه قسمت باشد: هدف مهم شما چیست؟ بازار هدف شما کیست؟ مسیر شما در راه رسیدن به این اهداف چگونه است؟ هر تصمیم شما در ادامه کار باید از فیلتر این سه سوال عبور کند.

تعیین این استراتژی مراحلی دارد. ابتدا لیستی از خدمات و کالاهایی که ارائه می دهید  باید تهیه کنید. سپس بررسی کنید که این خدمات یا کالا ها چگونه باید تامین شوند و در نهایت قرار است به چه گروهی از افراد جامعه ارائه شوند. پیش نویس طولانی خواهید داشت اما در نهایت در چند جمله پاسخ سوالات فوق را باید خلاصه کنید.

در لینک Mission Statments می توانید نمونه استراتژی های چندین کمپانی را مشاهده نمایید.

با رقیبان خود متفاوت باشید

از خود بپرسید که چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند؟ بخاطر علم و تجربه بالای شما؟ خدمات منحصر بفرد شما؟ قیمت بدون رقیب شما؟ باید به مشتریان دلیلی ارائه کنید که شما را بهترین گزینه برای مراجعه داشته باشند. بخصوص اگر تازه شروع کرده اید بدون ارائه خدمات منحصر بفرد نمی توانید موفق شوید آن هم در مقابل رقیبانی که سال هاست در آن بیزینس حضور دارند.

لوگوی مناسب داشته باشید

طراحی یک لوگوی چشمگیر و مرتبط با فعالیت شما می تواند در رقابت تجاری به شما کمک شایانی کند. لوگوی شما معرف شخصیت و ارزش کار شماست. به عنوان مثال لوگوی دوربین شکل شبکه اجتماعی اینستاگرام را بررسی کنید که به راحتی به شما می رساند چه کاری در این شبکه اجتماعی انجام می شود. و یا هر کسی دنبال کافی شاپ باشد فقط یک لوگوی Starbucks را ببیند خیالش راحت می شود. لوگو هایی حتی بدون استفاده از یک کلمه!

از آنجا که لوگو اهمیت بالایی دارد آن را جدی بگیرید و برای آن وقت و هزینه بگذارید و در نهایت نیز انتخابی که عاشق آن نیستید نکنید. چرا که پشیمان شدن بعد از انتشار لوگو و تعریف و جا انداختن لوگوی جدید کار ساده ای نیست. بنابراین حتما جهت داشتن لوگوی مناسب با طراحان حرفه ای تماس بگیرید.

وب سایت حرفه ای راه اندازی کنید

امروزه داشتن یک وب سایت برای بیزنس شما الزامی است و هزینه بسیار پایینی هم دارد. همچنین ما در شیوا هاست می توانیم به شما کمک کنیم که نام دامین مناسب انتخاب کنید و سایت خود را با بهترین کیفیت راه اندازی کنید.

طراحی مناسب، رنگبندی، مطالب و محتوا و ارائه مشخصات کامل از خدمات و محصولات شما در این کاتالوگ آنلاین بسیار مهم و تاثیر گذار است. اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای دسترسی موبایل ها بهینه شده باشد چرا که امروزه اکثر افرد با گوشی های هوشمند در اینترنت گشت و گذار می کنند.

به مخاطبین خود خدمات ارزشمند ارائه کنید

لوگوی شما شناسه شماست اما این خدمات و مطالب در کنار تبلیغات شماست که باید به این لوگو اعتبار بدهد بطوریکه مخاطبین شما همواره بدانند شما محصول و خدمات ارزشمندتری نسبت به رقبا ارائه می کنید. این ارزش خاص برند خود را در شبکه های اجتماعی باید به اطلاع جامعه برسانید و آن ها را ترغیب به تماس با خود کنید.

باید بدانید که ساختن یک برند به معنای طراحی یک لوگوی حرفه ای نیست و البته این بخشی از روند پیشرفت شماست و مخاطبین را حتی قبل از خرید از شما با کسب و کارتان آشنا می کند، اما اصل کار جلب و نگهداری اعتماد افراد است. باید به مشتریان خدمات ارزشمندی ارائه کنید و در بهتر شدن زندگی آنها کمک نمایید.

با برداشت قلم و کاغذ و نوشتن استراتژی خود شروع کنید.

ارسال دیدگاه