طراحی برای موبایل و جایگاه بهتر در گوگل

طراحی برای موبایل

اوایل سال جاری گوگل الگوریتم خود را آپدیت کرد که سایت ها را از نظرMobile Friendly بودن نیز امتیاز دهی کند و همچنین بتواند محتوای اپلیکیشن های موبایل را نیز بررسی کند. بنابراین مالکان وب سایت ها باید سایت خود را برای دستگاه های همراه بهینه کنند تا بتوانند بهترین رنک ممکن را کسب کنند.

بهینه سازی وضعیت مشاهده وب سایت در موبایل ها بسیار مهم است چرا که آمار ها نشان می دهد امروزه افراد وقت بیشتری برای گشت و گذار در اینترنت توسط موبایل های هوشمند اختصاص می دهند و کمتر سراغ کامپیوتر های خود می روند که می تواند دلیل بسیار مهمی باشد که شما سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را متناسب با موبایل هوشمند طراحی کنید. بر اساس آمار HubSpot حدود ۴۶% افراد به سایتی که در گوشی تلفن آنها نمایش مناسبی ندارد باز نمی گردند. پس اینگونه وب سایت ها ترافیک از دست می دهند، مشتری کمتری پیدا می کنند و در نهایت فرصت های فروش بسیاری را از دست می دهند. افزون بر آن از امتیاز گوگل در این زمینه محروم می شوند چرا که امروزه گوگل کاربران موبایل را بسیار محترم می شمارد.

برای رسیدن به مخاطبین بیشتر باید از تجربه دیگران استفاده کنید و یک طراحی responsive و بدون استفاده از آبجکت های flash (که در اکثر موبایل ها نمایش داده نمی شوند) همراه با سرعت بالای باز شدن صفحات داشته باشید. شما می توانید سرعت سایت خود را در  Google PageSpeed Insights بررسی کنید و مشکلات احتمالی را رفع کنید. همچنین با یک طراح خوب جهت ریسپانسیو کردن وب سایت خود مشورت و همکاری کنید.

از آنجا که قوانین را گوگل تعیین می کند مناسب است که با آنها آشنا شوید. در لینک Getting Started Guide به تمامی سوالات شما در مورد ساخت یک وب سایت mobile friendly و همچنین سئو پاسخ داده شده است. در Mobile-Friendly Test هم می توانید مشاهده کنید که سایت شما چه مقدار بهینه است. پیشنهاد می کنم حتما از این آنالیز برای سایت خود استفاده کنید.

بدانید که این کافی نیست که سایز وب سایت شما با صفحه نمایش کاربر سازگار شود. الگوریتم جدید، طراحی محتوای شما را نیز بررسی می کند به عنوان مثال سایت فونت ها باید بگونه ای انتخاب شوند که مطالب شما در صفحات نمایش کوچک موبایل ها به راحتی قابل خوانده شدن باشد.

بنابراین بر روی کاربرد موبایل وب سایت خود سرمایه گذاری کنید تا بتوانید آن را چند پله در نردبان جایگاه های گوگل بالا ببرید.

ارسال دیدگاه