هفت گام در جهت بهبود وب سایت شما

هفت گام در جهت بهبود وب سایت شما

افراد در جستجوی پاسخ برای مشکلات و رفع نیاز های خود هستند و ممکن است شما بهترین جواب دنیا را برای آنها داشته باشید، اما اگر موفق به پیدا کردن سایت شما نشوند، یا حتی سایت شما را پیدا کنند اما به راحتی نتوانند به مطالب و راهکارهای شما دسترسی پیدا کنند آن زمان است که انگار شما اصلا سایت ندارید!

بهینه سازی سایت شما کمک می کند که مردم راحت تر آن را پیدا کنند و روبات ها سایت شما را بهتر ایندکس نمایند و رتبه بهتری به آن بدهند و در موقعیت های بهتری در نتایج حستجو قرار بگیرد.  باید بدانید که رقیبان شما دست به هر کاری می زنند تا در این رقابت از شما پیشی بگیرند! پس باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما بطور موثر کارآیی دارد.

اگر ترافیک مورد نظر را ندارید و فروش بسیار کمی دارید زمان آن رسیده که وب سایت خود را بهینه و متحول کنید. در زیر به هفت گام در جهت بهینه  سازی وب سایت شما اشاره می کنیم.

تمرکز بر تجربه کاربر

تا سال ۲۰۲۰ گزینه User Experience بسیار مهمتر از قیمت و محصولات خواهد شد و افراد خرید از یک برند شناحته شده را ترجیح خواهند داد. اگر توانایی مالی استخدام کارشناس برندینگ ندارید نگران نباشید، باز هم مقالات بسیاری در دسترس شما هست که بتوانید با اتکا به آنها تجربه کاربری مناسبی در سایت  ارائه دهید. سرعت بالای لود وبسایت، استفاده از رنگ های مناسب زمینه کاری شما و طراحی یک Homepage تر و تمیز و شیک از جمله کارهایی هست که حتما باید انجام دهید.

همچنین عملکرد کلیه لینک ها و دکمه هایی که در سایت استفاده کرده اید را چک کنید! کافیست یک بازدید کننده سایت شما در انتقال به صفحه ای از سایت شما با پیام خطا مواجه شود تا شما یک مشتری را از دست بدهید. به وب سایت خود از چشم یک بازدید کننده نگاه کنید و ببینید آیا شما مشتری چنین وبسایتی می شوید؟

یک سفارش کامل از سایت خود بدهید، حتی با پشتیبانی سایت خود تماس بگیرید و ببینید پاسخگویی کارمندان شما چگونه است. مطالب سایت خود را با چشم یک خریدار مطالعه کنید. حتما مواردی برای بهبود پیدا خواهید کرد.

استفاده از تکنولوژی مدرن

بقول معروف سایت خود را مدرنیزه کنید! اگر سالهای زیادی از عمر وبسایت شما می گذرد زمان آن رسیده که دست به ایجاد تغییرات اساسی بزنید. محتوای تازه و بروز به بازدید کننده سایت شما می فهماند که شما به کار و فعالیت خود اهمیت بسیاری می دهید و کمک می کند در رقابت باقی بمانید.

تصاویر قدیمی را با تصاویر بهتر و جدید جایگزین کنید، از ویدئوهای معرفی محصول استفاده کنید. اخبار روز در زمینه کاری خود منتشر کنید و وبلاگی برای ارائه مطالب مفید و به روز ایجاد کنید. به بازدید کنندگان سایت خود این نکته را بقبولانید که شما یک حرفه ای هستید و دانش لازم در ارائه خدمات را دارید.

آیا می دانید کاربران امروزه صفحاتی که اسکرول می شوند و همه مطالب را دربر می گیرند دوست دارند و آن را نسبت به رفتن به صفحات دیگر ترجیح می دهند؟ همچنین با این کار bounce rate بهتری برای سایت خود کسب می کنید.

استفاده از آنالیز ها

هر وبسایتی باید توسط مدیران آنالیز شود. امروزه گوگل ابزار عالی برای آنالیز وبسایت در اختیار شما گذاشته است. چند ساعتی در هفته صرف مطالعه و بررسی نتایج آنالیز گوگل کنید. ببنید چه کسانی از سایت شما بازدید می کنند؟ از کدام لینکها و موتورهای جستجو وارد می شوند؟ چه کلماتی را سرچ می کنند و به سایت شما می رسند. رتبه سایت شما در هر کلمه کلیدی در صفحه چندم گوگل است؟ و از همه مهمتر چه مدت زمانی در سایت شما باقی می مانند؟

دکمه ثبت سفارش واضح بسازید

معمولا دکمه های ثبت سفارش یا ارسال درخواست آخرین چیزی است در وب سایت شما که بازدید کننده به آن می رسد. یعنی بازدید کننده پس از مطالعه توضیحات در پایان باید تصمیم بگیرد روی این لینک کلیک کند یا خیر!  شما در مطالب خود باید بازدکننده را قانع کنید که در نهایت بر روی این دکمه کلیک کنید! دکمه ای که بطور واضح در دید او قرار دارد نه اینکه برای ثبت سفارش سردرگم شود!

استفاده از سئو

اهمیت رعایت نکات مربوط به SEO بر کسی پشیده نیست. محتوای بهینه قدرت سایت شما را بالا می برد. استفاده از کلمات کلیدی، تگ ها و عناوین متناسب در سئوی داخلی وب سایت شما بسیار مهم هستند. این مطلب درباره سئو و بدست آوردن رنک مناسب شاید مقداری قدیمی باشد اما بخوبی در این راه به شما کمک می کند.

اهمیت موبایل

سال گذشته زمانی که گوگل اعلام کرد موبایلی شدن وب سایت ها برایش اهمیت خاصی دارد بسیاری از طراحان شوکه شدند. اما کار سختی نیست که سایت خود را قابل خواندن در دستگا های موبایل کنید! کافیست به نکاتی که گوگل اعلام کرده توجه کنید:

  • از آبجکت هایی که mobile friendy نیستند پرهیز کنید مانند فایل های flash
  • از فونت و سایز مناسب آن استفاده کنید که نیاز به زوم در موبایل نباشد
  • سایت شما بگونه ای ریسپانسیو شود که نیاز به اسکرول افقی نباشد
  • لینک ها بگونه ای باشند که با انگشت به راحتی و بدون اختلال تاچ شوند

نکات بیشتری را در google webmaster می توانید مطالعه کنید و سایت خود را از نظر mobile friendly بودن چک کنید.

استفاده از سیستم مدیریت محتوا

سایت خود را با یک سیستم مدیریت محتوا مدیریت کنید که بتوانید به راحتی به روز کنید و در سال های آینده نیاز به تحول اساسی پیدا نکنید. وردپرس یکی از سیستم های پیشرو در این زمینه می باشد و استفاده از سیستم فروشگاهی woo commerce در کنار آن به شما کمک می کند همیشه به روز باشید و مدرنتر شوید.

البته سیستم های مناسب و مدرن دیگر مانند جوملا و پرستاشاپ و … هم هستند که همواره توسط تیم های قدرتمند بروزرسانی می شوند و برای استفاده مناسب می باشند. اگر از یک سیستم اختصاصی و گمنام که برای بروزرسانی آن مشکل دارید استفاده می کنید همین امروز به یک سیستم بهتر مهاجرت کنید.

بهینه سازی وب سایت شما کار چندان سختی نیست اما هر چه زودتر آن را انجام دهید زودتر به رتبه های بهتری در جستجو ها دست پیدا می کند و هر چه دیرتر اقدام کنید رسیدن به رقیبان سخت تر می شود. تیم پشتیبانی شیواهاست در این راه همراه شماست و می توانید برای حل مشکلات خود با ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه