۷ افسانه وبلاگ نویسی که جلوی رشد برند را می گیرد؟

8 افسانه: وبلاگ جلوی رشد برند را می گیرد؟

وبلاگ نویسی یکی از محبوبترین روش های بازاریابی محتوایی است که در کنار هر تجارتی می تواند مفید باشد، به همین دلیل اینترنت پر شده از افسانه هایی درباره روش های وبلاگ نویسی موفق! برخی از این افسانه ها می تواند به ضرر وبسایت و کسب و کار شما باشد!

شخصی بود که هیچ اطلاعاتی در مورد وبلاگ نویسی نداشت و روزی یک پست درباره گربه اش نوشت که بطور ناگهانی به یک پست پربازدید در کمتر از ۲ دقیقه تبدیل شد! آیا این شخص فرمول راز مانندی برای وبلاگ نویسی داشته که اگر آموزش دهد پست های شما هم فورا پربازدید می شوند؟

وبلاگ نویسی می تواند باعث ناپدید شدن شما از اینترنت شود یا معدن طلای کشف نشده شما باشد! در اینجا به ۷ باور اشتباه در رابطه با وبلاگ نویسی اشاره می کنم که می توانند جلوی رشد تجارت و برند شما را بگیرند!

کسب درآمد آسان بدون تلاش!

اگر کسب درآمد از وبلاگ آسان بود الان همه ما باید در پول شنا می کردیم! اما مطابق آمار سایت استاتیستا شما رقبای زیادی دارید! حدود ۱۷۳ میلیون وبلاگ که روزانه در حال افزایش هستند! طی تحقیقات انجام شده فقط ۸% از وبلاگها توانسته اند هزینه یک خانواده را تامین کنند و ۹۱% دیگر در طول عمر خود مجموعا کمتر از ۱۰۰ دلار کسب کرده اند!

دلایل زیادی برای وبلاگ نویسی می توانید داشته باشید: جذب بازدیدکننده برای سایت تجاری خود، معرفی خود و ارائه نظرات کارشناسی و … اما اگر هدف شما صرفا کسب درآمد از وبلاگ نویسی بدون فعالیت خاصی است سخت در اشتباهید.

ارسال مطلب بصورت روزانه

این افسانه که شما باید هر روز مطلبی در وبلاگ خود منتشر کنید می تواند به برند شما آسیب برساند! نوشتن یک پست وبلاگ نیاز به ایده، تحقیق و برنامه ریزی دارد و باید همراه با انتشار برنامه ریزی شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی باشد. متن ضعیف و کم ارزش برای بازدیدکننده می تواند به شدت به سایت شما ضربه بزند!

آمار نشان می دهد ۵۳% مشترکین وبلاگ ها که روزانه ایمیل های آپدیت وبلاگ آن هم چند مرتبه دریافت می کنند به راحتی اشتراک خود را لغو می کنند! بنابراین با دقت زیاد یک پست در هفته ارسال کنید و آرام آرام به ۲ یا نهایتا ۳ نوشته در هفته برسانید. پست هایی بنویسید که مفید، کامل و برنامه ریزی شده باشند.

مطالب باید طولانی باشند!

باورها بر این است که پست های وبلاگ باید طولانی و سرشار از اطلاعات باشد، یعنی شما در رابطه با موضوع مورد بحث کلیه اطلاعات ضروری و غیر ضروری را به خواننده منتقل کنید به شکلی که تابحال هیچکس انجام نداده و کاملتر از سایت شما دیده نشده باشد! درسته؟

اما نکته مهم طولانی بودن پست شما نیست! بلکه طولانی بودن زمان نگهداری بازدید کننده در صفحه مهمتر است! با یک نمودار یا تصویرهای مناسب راحت تر می توانید به این هدف برسید!

بررسی ها نشان داده طول مطلب تاثیری در زمان باقی ماندن بازدید کننده در صفحه ندارد! یک پست که ۳۷ ثانیه زمان برای خواندن صرف می کند همان بازدهی را دارد که یک پست ۲۰ دقیقه ای دارد! پس مطلب خود را به اندازه ای طولانی کنید که لازم است! حتی بهتر است پست های مفید و طولانی را به چند قسمت تقسیم کنید و در چند پست جداگانه منتشر کنید.

لازم است وبلاگ خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید!

این باور در اصل صحیح است اما با رعایت اصول آن! برخی برند ها به اشتباه در تمام کانال های اجتماعی بطور گسترده آن هم چند مرتبه در روز تبلیغ تکراری می کنند! تحقیقات نشان می دهد وابستگی ها مانند تعداد لایک و کامنت ها در این حالت کاهش می یابد.

بهترین حالت ارسال ۳ پست توئیتر، ۲ پست فیسبوک و ۱ پست لینکداین در روز است! البته با توجه به وبلاگ شما ممکن است اعداد متفاوتی نتیجه بهتری ایجاد کنند. اگر پست شما مفید و جالب توجه باشد خوانندگان آن از طریق Share کردن به صورت نامحسوس به شما کمک خواهند کرد.

طی ۲ ماه به نتیجه می رسید!

وبلاگ نویسی راه سریعی برای رسیدن به نتیجه و افزایش ترافیک وبسایت نیست! برای تازه کارها حداقل ۶ هفته می تواند index شدن در گوگل و دیگر موتورهای جستجو طول بکشد. پس از آن باید مدتی دیگری صبر داشته باشید تا به جایگاه های بالاتر در نتایج جستجو برسید و کشف کنید که کدام شبکه اجتماعی و کدام تکنیک های سئو به شما بیشتر کمک می کند.

آماده باشید که بر روی وبلاگ های رقیب وقت بگذارید و در مورد آنها تحقیق و بررسی کنید و روش های انتشار و به اشتراک گذاری مختلف آنها را تست کنید تا بهترین استراتژی را برای سایت خود پیدا کنید. وبلاگ نویسی یک مسابقه ماراتن و استقامت است.

وبلاگ نویسی ارزان است!

درست است، وبلاگ نویسی از نمایش تبلیغات در تلویزیون بسیار کم هزینه تر است! اما به معنای ارزان بودن آن نیست! حداقل هزینه هاست و دامنه سالانه را دارید. ممکن است نیاز به استخدام یک یا چند نویسنده حرفه ای داشته باشید! هزینه promote کردن پست های شما در شبکه های اجتماعی هم می تواند اضافه شود! اما اگر با یک پست در هفته شروع کنید می توانید به تنهایی با کمترین هزینه به کار خود ادامه دهید.

وبلاگ نویسی نیاز نیست!

جدا از همه نکات فوق، برخی باور دارن اصلا وبلاگ نویسی در کنار کسب و کار اهمیت ندارد! اما باید بدانید ۷۰% مشتریان با مطالعه وبلاگ ها تصمیم به خرید از شما می گیرند، در نظر یک بازدید کننده وبلاگ شما نشان دهنده این است که شما چقدر برای کسب و کار خود اهمیت قائل هستید و اطلاعات شما درباره این فعالیت به چه میزان است!

همچنین وبلاگی که خوب مدیریت شود توجه موتورهای جستجو را جلب می کند چون صفحات بیشتری index می کنند و رتبه بهتری به سایت شما می دهند.  همین امروز وبلاگ نویسی در کنار کسب و کار خود را آغاز کنید.

2 دیدگاه

ارسال دیدگاه