خودتان انجام دهید یا یک توسعه دهنده حرفه ای؟

خودتان انجام دهید یا یک توسعه دهنده حرفه ای؟

این جمله را بار ها شنیده اید اما باز تکرار می کنم که یک وب سایت ابزار بسیار خلاقانه و کارآمدی برای پیشرفت کسب کار شما می باشد.

ایده راه اندازی و طراحی وب سایت برای اولین بار همیشه هیجان انگیز است و در نهایت شما بایستی این کار را انجام دهید. اما زمان زیادی طول نمی کشد که شما از فراوانی ابزار و امکانات موجود گیج شوید! حتی اینکه از کجا و چگونه شروع کنید یک تصمیم مهم است و کوچکترین اشتباه می تواند باعث تجربه شکست شود.

شیوا هاست به شما بهترین و پرکاربرد ترین ابزارهای سایت ساز مانند وردپرس و جوملا را معرفی و پیشنهاد می کند و شما می توانید انتخاب کنید کدامیک برایتان مناسب تر است.

وردپرس

وردپرس بدون شک محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا می باشد که توسط میلیونها وب مستر از وبلاگ های معمولی گرفته تا فروشگاه ها و حتی سایت بزرگی مانند New York Times استفاده می شود. همین محبوبیت وردپرس است که استفاده از آن را پر مخاطره هم می کند! در زیر چند نمونه از مزایا و معایب wordpress را برای شما می نویسم:

مزایا:

  • هسته اصلی وردپرس رایگان است و به سادگی چند کلیک قابل نصب و راه اندازی می باشد.
  • وردپرس اوپن سورس است و منابع بسیاری در دسترس شماست که سایت خود را تکمیل کنید.
  • پوسته ها و پلاگین های بی شماری دارد که رایگان و یا تجاری در دسترس شما هستند و می توانید امکانات عالی به سایت خود بیافزایید

معایب:

  • گستردگی پلاگین ها و تنوع بسیار زیاد قالب ها می تواند شما را در انتخاب گیج و دچار مشکل کند.
  • با اینکه کار با وردپرس ساده است اما ممکن است برای استفاده از پوسته ها و پلاگین های حرفه ای نیاز به آموزش پیدا کنید.
  • وردپرس به سادگی آپدیت می شود اما انجام ندادن این کار می تواند مشکلاتی مثل هک شدن و … در پی داشته باشد.
  • با استفاده از پلاگین های زیاد و پوسته های شلوغ سرعت بازگذاری سایت شما کم می شود و ممکن است باعث افت ترافیک شود.

جوملا

سیستم مدیریت محتوای Joomla یکی دیگر از ابزار رایگان و تقریبا ساده ای است که به تازه کار ها این امکان را می دهد در ظرف چند ساعت وبسایت حرفه ای و زیبایی راه اندازی کنند. بر خلاف وردپرس، جوملا محیط مدیریت پیچیده تری دارد اما پس از کمی کار کردن با آن به سادگی و آسان بودن آن پی می برید.

جوملا نیز Open Source است و قالب ها، پلاگین ها و کامپوننت های بسیاری بصورت رایگان و تجاری در دسترس شما قرار می دهد. معایب و مزایایی که برای وردپرس برشمردیم در مورد جوملا نیز صدق می کند.

زمان استخدام یک توسعه دهنده حرفه ای

آشنا بودن با چگونگی راه اندازی سایت یک مزیت است اما مانند هر تخصص دیگری، شما باید تصمیم بگیرید که آیا مایل هستید برای آن وقت بگذارید یا هزینه صرف کنید. در هر صورت این کار هم سختی ها و مشکلاتی دارد که ممکن است شما آن را در نیمه راه رها کنید.

گاهی استخدام یک حرفه ای برای راه اندازی و پشتیبانی وب سایت شما بهترین گزینه است. سالها تجربه ما در شیوا هاست به شما می گوید چه زمانی لازم است یک گروه طراح وب سایت انتخاب کنید:

  • زمانی که کاملا در یادگیری طراحی و مدیریت سایت مصمم نیستید ارزش آن را دارد که برای راه اندازی وب سایت خود مبلغی پرداخت کنید. متاسفانه مشتریان بسیاری را دیده ایم که زمان و حتی مقداری پول صرف کرده اند اما در نیمه راه کار را  رها کردند!
  • زمانی که محدودیت زمانی دارید نمی توانید با شروع به یادگیری سایت خود را سر موقع حاضر کنید. در این شرایط با یک گروه طراحی باید قرارداد کتبی بنویسید و محدودیت زمانی خود را در آن ذکر کنید.
  • برای راه اندازی سایت های تجاری و فروشگاهی پیشنهاد می کنیم به یک تیم حرفه ای رجوع کنید. مدیریت اینگونه سایت ها سختی ها و تجربه خاص خود را لازم دارد مانند راه اندازی سیستم حمل و نقل، درگاه های پرداخت یا قوانین مالیاتی. وقت طلاست و یک تیم حرفه ای در بهترین زمان ممکن سایت شما را آماده فعالیت می کند.

ما در شیوا هاست آماده همکاری و همراهی با شما در زمینه راه اندازی وب سایت های فروشگاهی شما مطابق با خواسته های شما هستیم.

ارسال دیدگاه