غیر فعال کردن یک درگاه پرداخت برای گروهی از کاربران در ووکامرس

 

ووکامرس

گاهی نیاز دارید که یک درگاه پرداخت فروشگاه ووکامرسی شما برای گروهی از کاربران غیر فعال باشد و برای گروه های دیگر فعال باشد. برای اینکار باید گروه های کاربران را با استفاده از Role ها جدا کنید. در فروشگاه هایی که من طراحی میکنم همه کاربرانی که ثبت نام می کنند نقش “مشتری” یا Customer بطور پیشفرض دارند. ووکامرس این نقش  Customer را به سایت شما اضافه می کند. نقش مشتری دقیقا با نقش پیشفرض وردپرس یعنی “مشترک” یا Subscriber یکسان است. من افرادی را که می خواهم درگاه مورد نظرم مثلا Paypal را برای آنها غیر فعال کنم به نقش Subscriber تغییر می دهم و کد زیر را در فایل Functions.php قالب وب سایت اضافه می کنم:

در سطر سوم این کد، شناسه درگاه مورد نظر و سپس نقش مورد نظر را تعیین می کنید، در سطر چهارم نیز دستور غیر فعال کردن درگاه با همان شناسه داده شده است. در مثال فوق درگاه paypal برای کاربران گروه Subscriber غیر فعال می شود و برای کلیه گروه های دیگر Customer و Editor و Shop_manager و Administrator و … این درگاه فعال است.

اما ممکن است شما بخواهید که درگاه فقط برای یک نقش مثلا shop_manager فعال باشد و برای کلیه گروه های دیگر وردپرس غیر فعال شود. در این حالت کد زیر را می توانید استفاده نمایید:

در این مثال درگاه بانک پاسارگاد برای همه کاربران و مدیران و … به جز گروه shop_manager غیر فعال شده است.

شما همچنین می توانید در کدهای فوق دو یا چند گروه کاربری را در شرط قرار دهید به عنوان مثال بخش زیر را باید در سطر سوم جایگزین کنید:

 

8 دیدگاه

ارسال دیدگاه