معرفی افزونه Better Delete Revision

معرفی افزونه Better Delete Revision

با حذف نسخه های پیشنویس یا چرک نویس پست ها و صفحات و متاهای مربوط به آنها و سپس اوپتیمایز نمودن دیتابیس به سرعت بیشتر در سایت وردپرسی خود دست پیدا کنید.

پلاگین Better Delete Revision علاوه بر حذف چرک نویس های زائد نوشته های شما، کلیه اطلاعات و متاهای وابسته به هر یک از آنها را نیز از دیتابیس سایت شما خارج می کند. این افزونه به خوبی با نسخه های  جدید وردپرس سازگار است و استفاده از آن از ملزومات یک سایت وردپرسی می باشد.

نوشته های منتشر شده و زمانبندی شده و یا Draft ها هرگز توسط این افزونه دستکاری نمی شوند و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

این پلاگین همچنین امکان Optimize کردن جداول دیتابیس سایت شما را دارد. با حذف Revision های قدیمی و بهینه سازی دیتابیس سایت خود کمک شایانی به بهبود سرعت وبسایت خود خواهید کرد.

فقط در صورتی که از پلاگین NextGEN Gallery در صفحات خود بصورت shortcode استفاده می کنید ممکن است با حذف این چرکنویس ها سایت شما دچار مشکل شود، حتما قبل از اجرا این پلاگین بهینه سازی و حذف Revision ها یک بکاپ از وبسایت خود تهیه کنید. همچنین هنوز نسخه مولتی وردپرس توسط این افزونه ساپورت نمی شود اما در حال اضافه کردن این امکان به آن هستند!

استفاده از چرک نویس ها امکانی هست که از وردپرس ۲٫۶ آمده است و با هر بار ذخیره یک نوشته توسط شما یک نسخه چرک نویس ذخیره می شود! مجموعه این چرکنویس ها که اکثرا کارآمد نیستند حجم دیتابیس سایت های شما را بسیار بالا می برند! کافیست در مراحل نوشتن یک پست در وردپرس ۱۰ مرتبه دکمه ذخیره را کلیک کرده باشد، اگر سایت شما ۱۰۰ پست داشته باشد، شما ۱۰۰۰ چرکنویس خواهید داشت که دیتابیس شما را بصورت بیهوده اشغال کرده اند! وردپرس هم هر ۶۰ ثانیه یک ذخیره سازی اتوماتیک از نوشته ای که صفحه ویرایش آن باز است انجام می دهد! همین امروز این افزونه را روی وردپرس خود نصب کنید و از آن استفاده نمایید!

پس از نصب به منوی تنظیمات وردپرس شما منویی با نام این پلاگین اضافه می شود و کار با آن بسیار ساده است!

ممکن است شما بخواهید بطور کلی از ایجاد این چرکنویس ها خلاص شوید! پس از نصب این پلاگین و حذف Revision های موجود می توانید با قرار دادن کد زیر داخل فایل wp-config.php از ذخیره شدن چرکنویس برای نوشته های جدید جلوگیری نمایید:

خط اول این کد برای غیر فعال کردن ایجاد چرکنویس ها کافیست. خط دوم زمان ذخیره اتوماتیک پست ها را که در وردپرس بطور پیشفرض هر ۶۰ ثانیه است به ۳۰۰ ثانیه افزایش می دهد که استفاده از آن نیز پیشنهاد می شود. این کد ها چرکنویس های موجود از قبل را حذف نمی کند و باید از پلاگین Better Delete Revision برای حذف آنها استفاده کنید.

ارسال دیدگاه