دامین مناسب خود را پیدا کنید

به دنبال نام دامین مناسب هستید؟ موجود بودن دامین مورد نظر خود را چک کنید!

قبلا دامین خود را تهیه کرده اید؟ قصد راه اندازی وب سایت خود را دارید؟

شما می توانید به سادگی دامین خود را به شیوا هاست منتقل کنید

عدم نگرانی از از دست داد دامنه

شیوا هاست از مدتی قبل از تاریخ انقضاء تا تاریخ انقضاء بطور متناوب به شما اطلاع رسانی خواهد کرد تا شما نگران تاریخ انقضاء دامنه خود نباشید. در صورتی که به هر دلیل تاریخ انقضاء دامنه شما گذشت و شما نتوانستید دامنه خود را تمدید نمایید تا مدت ۶۰ روز پس از تاریخ انقضاء دامنه شما در وضعیت رزرو باقی خواهد ماند و شما می توانید آن را مجددا بدست آورید.

قیمت مناسب

شیوا هاست در حال حاضر دارای تعداد کثیری کاربر می باشد و بطور کل سیاست شیوا هاست همانند تمامی شرکت های پیشرو در جهان سود کمتر و فروش بیشتر می باشد به همین دلیل قیمت های شیوا هاست بسیار مناسبتر از رقبا می باشد همچنین قیمت های شیوا هاست به اندازه ای کم نمی باشد که باعث کاهش کیفیت خدمات گردد به همین دلیل شیوا هاست دارای مناسبترین قیمت نسبت به کیفیت می باشد.

مالکیت حقوقی ۱۰۰ درصد

شیوا هاست جزء معدود ثبت کننده های دامنه در ایران می باشد که مالکیت ۱۰۰ درصد دامنه را در اختیار کاربران قرار می دهد و کاربران در هر زمان و به هر دلیل می توانند دامنه خود را از شیوا هاست منتقل نمایید و هیچگونه نیازی به اطلاع و یا هماهنگی با شیوا هاست نخواهد بود زیرا مالکیت ۱۰۰ درصد دامنه در اختیار کاربران خواهد بود.

سیستم فول اتوماتیک و تحویل فوری

تمامی سیستم ثبت دامین شیوا هاست بصورت فول اتوماتیک و بدون دخالت دست می باشد و در صورت پرداخت اینترنتی دامنه خود در همان لحظه پرداخت، دامنه شما ثبت و به شما تحویل داده خواهد شد به این شرط که اشکالی در تکمیل مشخصات شخصی خود نداشته باشید.

پشتیبانی قوی ۲۴ ساعته

سرویس هاستینگ شیوا هاست دارای تیم قوی پشتیبانی می باشد که در ساعات اداری بصورت تلفنی و یا پرتال پشتیبانی و در خارج از ساعات اداری از طریق پرتال پشتیبانی به کاربران خدمات کامل را ارائه می نماید.

سوالات متداول درباره دامین و انتخاب آن

دامین یا نام وب سایت شما آدرسی است در شبکه اینترنت که برای دسترسی به سرور وب سایت ها استفاده می شود. بجای آدرس دهی از طریق IP سرور از نام دامین استفاده می شود که ساده تر، به یاد ماندنی تر و همچنین هدفمند تر می باشد.

نام دامین هویت و شناسه وب سایت شماست. به دیگران کمک می کند به کسب و کار و وب سایت شما دسترسی پیدا کنند بدون اینکه نیاز باشد آدرس IP سایت شما را حفظ کنند. انتخاب یک نام دامین هدفمند و مرتبط با موضوع وب سایت و همچنین خلاقانه می تواند باعث شود وب سایت شما همواره در خاطر دیگران هک شود.

سیستم جستجوی دامین شیواهاست بسیار ساده است. کافیست نام مورد نظر خود را وارد کنید و دکمه جستجو را کلیک نمایید. سیستم بصورت اتوماتیک پسوندهای مختلف را چک می کند و نتیجه را به شما نمایش می دهد که مشاهده خواهید کرد چه مواردی قابل ثبت می باشد.

پسوند یا TLD بخش دیگری از نام دامین شماست که می تواند بیانگر موضوع فعالیت شما باشد. به عنوان مثال پسوند com برای شرکت ها، biz برای تجار و org برای سازمان ها طراحی شده. البته پسوند com حالت عمومی پیدا کرده است. همچنین پسوند هایی مانند ir نشان دهنده کشور مربوط به وبسایت می تواند باشد.

شیواهاست با خرید سرویس های میزبانی وب یکساله و بیشتر برای شما یک عدد دامنه ir بصورت رایگان ثبت می نماید. متاسفانه با توجه به نوسانات نرخ ارز امکان ارائه آفر ثبت رایگان دامین های خارجی وجود ندارد.

چنانچه دامین مورد نظر شما توسط وب سایت دیگری در حال استفاده است و یا توسط افراد دیگری قبلا ثبت شده است باید نام دیگری انتخاب نمایید. اگر دامین شما برند محبوب شما می باشد ممکن است با مذاکره با مالک آن بتوانید آن را خریداری نمایید. همچنین می توانید از ترکیب های مختلف که جدیدا ارائه شده است استفاده نمایید. پسوندهای جدیدی ارائه شده است که محدودیت های شما را برطرف می کند. به عنوان مثال shivahost.net – shivahost.ir – shiva.host ترکیب های مختلف دامین ما می باشند.

دامین ها چرخه زندگی دارند و معمولا  تا ۳۰ روز پس از انقضا با پرداخت صورتحساب مربوطه بصورت عادی قابل تمدید می باشند، ممکن است برخی دامین ها تا حدود ۶۰ الی ۷۰ روز پس از انقضا با پرداخت جریمه قابل تمدید باشند اما شیواهاست هیچ تعهدی بابت تمدید دامین بعد از ۳۰ روز اولیه منقی شدن دامین ندارد.

پسوند com بین المللی و عمومی شناخته شده است و طرفداران بسیاری دارد. اما در اصل امتیاز خاصی محصوب نمی شود و برای موتورهای جستجو محتوای وب سایت شما مهم است و اینکه پسوند دامین شما چه می باشد اصلا اهمیتی ندارد. اگر احتمال سو استفاده از نام دامین شما وجود دارد می توانید پسوند های مختلف آن را برای خود ثبت نمایید که امنیت کسب و کار خود را تضمین کنید.

توصیه می کنیم مطلب آشنایی با پسوند های جدید را در وبلاگ شیواهاست مطالعه نمایید.

در انتخاب نام دامین موارد متعددی را باید در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم مطلب انتخاب نام دامین مناسب را برای شروع در وبلاگ شیواهاست مطالعه نمایید.