سرورهای میزبانی وب لینوکس

مهمترين سوالی که همواره در اين زمينه از ما ميشود آن است که کدام سيستم برای سايت ما مناسب است؟ ويندوز يا لينوکس؟ پاسخ ما با توجه به هدف شما از داشتن وب سايت و برنامه ای که برای آن سايت در نظر داريد متفاوت است.

ما اکثرا به مشتريان خود توصيه ميکنيم که ابتدا با لينوکس شروع کنند، معمولا سرورهای ويندوز قابليتهای بيشتری دارند و البته از نظر هزينه گرانتر از لينوکس ميباشند ولی پایدار نیستند. از نظر پايداري سرورهاي ويندوز بسيار ضعيف بوده و بايد به صورت مداوم ريست شوند. اما سرورهای لينوکس معمولا با ثبات تر (Stable)  هستند و از نظر سرعت و امنیت نيز سرورهاي لينوکس سريعتر و بهتر ميباشند. امروزه اکثر شرکتهاي بزرگ به دليل وجود مشکلات بسيار در ويندوز به لينوکس روی آورده اند.

در حالت کلی ، ویندوز از ASP , ASP.NET علاوه بر PHP  پشتیبانی میکند و اگر شما نیاز به این دو زبان برنامه نویسی ندارید و با PHP یا  HTML ( زبان برنامه نویسی بهترین سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس و جوملا ) کار می کنید، بهتر است که فضای لینوکس خریداری نمایید.

شیواهاست با پیکربندی بهینه سرور های لینوکس از ترکیب وب سرور Apache و Nginx همراه با memcached بهترین میزبانی را از وب سایت شما ارائه می دهد. با انتقال رایگان وب سایت خود به سرورهای شیواهاست تجربه بی نظیری از میزبانی سایت خود داشته باشید.